Sprawna przeprowadzka urzędu

Sprawna przeprowadzka urzędu

Czy przeprowadzka urzędu, biura z jednego miejsca w drugie to prosta rzecz? Raptem kilka stołów, kilka krzeseł… Nic bardziej mylnego, a szczególnie gdy do przeniesienia są setki, jeśli nie tysiące segregatorów. Ale jest sposób na ten problem – trzeba zwrócić się po pomoc do firmy przeprowadzkowej, która ma doświadczenie w takich sprawach.

Złotnicki Przeprowadzki działa na rynku już wystarczająco długo i niejedną firmową przeprowadzkę mamy już za sobą. Przenosiliśmy biura, zakłady produkcyjne, firmy usługowe. Ale żeby nie być gołosłownym – oto jedna z naszych ostatnich usług, zobaczcie…

Wydział Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Łodzi – to tutaj załatwić możesz wypisy czy wyrysy z obowiązujących miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. To także w tym dziale urzędu otrzymasz decyzje w sprawie warunków zabudowy i zagospodarowania terenu, a także decyzje o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowych.

Dlaczego o tym wspominamy? Żebyś wyobraził sobie OGROM dokumentacji, która była do przewiezienia. To nie było kilka segregatorów, ba, nawet nie kilkadziesiąt. To setki, tysiące spraw skatalogowanych w segregatorach. Nie wspominając już nawet o biurkach, krzesłach, szafach…

To była jedna z większy przeprowadzek firmowych, jakie mieliśmy przyjemność wykonać. 

Przenoszenie maszyn, linii produkcyjnych to wyzwanie innego rodzaju. I wydawać by się mogło, że cóż to jest przenieść „papiery”. Nic bardziej mylnego!

Jak zabezpieczyć dokumenty

Korespondencja, która wpływa do urzędu i z niego wychodzi, może przyprawić o zawrót głowy. I nie zmienia tego nawet cyfryzacja administracji. Ludzie listy pisali, piszą i będą pisać. A gdy dodamy do tego specyfikę konkretnego wydziału w urzędzie, to dostaniemy prawdziwy obraz wyzwania, jakim jest przeprowadzka. 

Setki wniosków, drugie tyle odpowiedzi. Rysunki techniczne, mapy i mapki w różnych rozmiarach, obszerne segregatory pełne załączników do pism – to chleb powszedni Wydziału Urbanistyki i Architektury.

Musieliśmy to wszystko dobrze zabezpieczyć, aby dokumenty nie zniszczyły się, a poza tym, aby dało się je sprawnie przenieść. Kluczowe było także „posegregowanie segregatorów”. W jednym dużym Wydziale działa kilka oddziałów, a każdy z nich odpowiada za inne sprawy. Należało więc tak zaplanować pakowanie, żeby dokumentacja się nie pomieszała. A o to przecież nietrudno, gdy do czynienia mamy z tonami papierów. Na szczęście Złotnicki Przeprowadzki to doświadczona ekipa! Wiemy, jak zorganizować przeprowadzkę, aby przebiegła sprawnie.

Szybka przeprowadzka

Czy lubisz czekać, aż w urzędzie załatwią twoją sprawę? Albo na poczcie? Pewnie, że nikt tego nie lubi, każdy chce mieć wszystko tu i teraz! Świat tak pędzi, że nie ma czasu na czekanie. 

Dlatego naszym priorytetem w czasie przeprowadzki urzędu była sprawna realizacja usługi. Nie mogliśmy dopuścić do tego, że z powodu przeniesienia się do nowej lokalizacji, klienci naszego klienta byli nie obsłużeni, a tym samym niezadowoleni.

Aby nie zaburzać działania firmy w czasie przeprowadzki, warto skorzystać z pomocy fachowców. W Złotnicki Przeprowadzki takie usługi świadczymy od lat, dlatego wiemy, jak zabezpieczyć transport, jakie maszyny (np. schodołaz) będą potrzebne i ile kartonów trzeba zużyć na przenoszenie biura. Bez naszego wsparcia cała operacja robiona na własną rękę i nieumiejętnie może trwać, i trwać, i trwać…