O czym trzeba pamiętać przed przeprowadzką

O czym trzeba pamiętać przed przeprowadzką

Każda przeprowadzka to niemałe wydarzenie. Bez względu, czy przenosisz się z jednej dzielnicy do drugiej, z miasta do miasta, czy to przeprowadzka firmy, czy prywatnego mieszkania – wszystko to jest wyzwaniem. Zatem o czym pamiętać przed przeprowadzką, aby nie przepłacić tego zszarganymi nerwami?

Czy chcesz, żeby przeprowadzka była jak najmniej uciążliwa? Czy marzy ci się przeprowadzka bez przykrych niespodzianek? Jeśli czekającą cię zmiana lokalizacji mieszkania lub firmy powoduje u ciebie ból brzucha i głowy, to lepiej przeczytaj ten artykuł. Do samego końca! Podpowiemy ci, o czym warto pamiętać przed przeprowadzką.

Kartony i pudła do przeprowadzki

Rzecz absolutnie kluczowa to akcesoria do pakowania. Przed przeprowadzką musisz zadbać o odpowiednią liczbę pudeł i kartonów. A jeśli myślisz, że uda ci się wszystko spakować w kilka pudełek, to niestety mamy dla ciebie złą wiadomość. Nie, to się nie uda, ponieważ kartony zapełniają się szybciej niż myślisz.

Inną sprawą jest to, że trzeba wiedzieć, co i jak w nich poukładać. Posłużmy się przykładem książek. Mają podobny kształt i rozmiar, więc można je ułożyć w jednym kartonie, aby efektywnie zapełnić miejsce. Z jednej strony to prawda, ale z drugiej… Zbyt duży karton może się rozlecieć pod ciężarem książek albo po prostu nie będzie się go dało podnieść.

Dlatego kartony i pudła powinny być w różnych rozmiarach i powinny być zapełniane z rozwagą.

Trzeba również pamiętać o tym, żeby przed spakowaniem niektórych rzeczy do kartonu, owinąć je zabezpieczającymi foliami, aby nie potłukły się podczas transportu. Nawet najlepszy i najtrwalszy karton spakowany w najlepszy sposób, nie zabezpieczy szkła przed stłuczeniem.

Zadbaj o kartony i pudła przed przeprowadzką, o ich odpowiednią ilość, o różnorodny rozmiar. To pierwsza i podstawowa zasada sprawnej przeprowadzki.

O czym trzeba pamiętać przed przeprowadzką

Samochód do przeprowadzki

No dobra, rzeczy udało się już spakować. W sumie wyszło jakieś 50 kartonów różnej wielkości. Teraz trzeba je tylko przewieźć w nowe miejsce. I to pojawia się kolejne wyzwanie – transport. Samochód do przeprowadzki to kolejna rzecz, o którą trzeba zadbać przed przeprowadzką.

Czy uda się przeprowadzka z wykorzystaniem prywatnego auta osobowego? Jeśli liczysz się z tym, że zrobisz kilkanaście lub kilkadziesiąt kursów w jedną i drugą stronę, to owszem. Tylko czy taka przeprowadzka jest efektywna?

Bez porównania lepszą opcją jest samochód dostawczy – mniejszy lub większy – którym za jednym razem przewieziesz wszystko lub przynajmniej dużą część rzeczy.

Taki samochód jest oczywiście niezbędny, gdy oprócz pudeł planujesz przenosić również meble, a w przypadku firmowej przeprowadzki – sprzęt czy maszyny.

Wózek do przeprowadzki

Warto wyposażyć się w wózek do przeprowadzki, który zdecydowanie ułatwi sprawę. Po co nadwyrężać kręgosłup i ryzykować uraz pleców. Kartony i pudła lepiej jest wozić na specjalnym wózku – to zdecydowanie bezpieczniejsze niż dźwiganie.

Pamiętaj jednak, żeby sprawdzić udźwig wózka. Każdy może przewieźć paczkę o określonej wadze i lepiej przestrzegać tych norm, jeśli nie chcesz popsuć swojego pomocnika na kółkach.

Pomoc przy przeprowadzce

Samochód, kartony, folie, wózki – wszystko to jest potrzebne, ale jeśli nie masz pomocy przy przeprowadzce, to cała operacja może się ciągnąć długi, długi czas. Kogo planujesz “wykorzystać”? Rodzinę Przyjaciół? Lepiej przed przeprowadzką ustal, czy ktoś ci pomoże, żeby się nie okazało, że w dniu transportu zostaniesz z tym wszystkim sam.

Siła rąk nie zastąpi nawet najlepszego sprzętu do przeprowadzki, dlatego szukaj pomocników rozważnie, aby nie narazić nikogo na kontuzję.

Kompleksowa przeprowadzka

Dostałeś od nas najważniejsze porady, o czym pamiętać przed przeprowadzką. Pudełka, samochód, pomocnicy, wózki do wożenia – dużo tego?

W takim razie oto nasza najważniejsza porada!!

Zamiast tracić czas, siły, energię i pieniądze na te wszystkie rzeczy, lepiej jest postawić na wygodę.

Przeprowadź się kompleksowo, bez trosk o sprzęt i ludzi. Jeśli wybierzesz doświadczoną firmę przeprowadzkową, wszystko to, o czym miałeś pamiętać, zapewni ci ta firma. To prostsze i wygodniejsze.