Schody – wyzwanie w czasie przeprowadzki

Schody – wyzwanie w czasie przeprowadzki

Bez znaczenia, czy przeprowadzka dotyczy małej firmy, czy wielkiej korporacji, do tego wydarzenia trzeba się przygotować. Tak samo jest z przenoszeniem mieszkania czy domu. Przeprowadzka jest wyzwaniem i dlatego nie należy zbywać tego problemu i mówić “jakoś to będzie, jakoś się przeprowadzimy”. Złe planowanie może przysporzyć samych problemów.

Musisz przenieść swoją firmę do nowej lokalizacji… Przeprowadzasz się z miasta do miasta… Czujesz pewnie pod skórą, że to nie będzie byle jakie wydarzenie. 

To naprawdę DUŻA RZECZ, przecież musisz spakować cały dobytek, znieść go do samochodów transportowych, przewieźć, rozpakować itd. Na samą myśl robi Ci się gorąco. Jak się za to zabrać? Jak zabezpieczyć? Czy jest jakiś sposób na przeprowadzkę??!!

A do tego jeszcze te schody w budynku!! 

“Ciekawe jak zniesiemy te maszyny”. “Nie mam pojęcia, kto zniesie po schodach ten zabytkowy ciężki kufer po prababci”. “Kto to wymyślił, żeby nie zamontować windy w tym budynku”. Znasz to? Masz taki problem? Czujesz się na siłach, by się z tym szarpać? 

Chyba jedyne co uda Ci się uzyskać, to kontuzja kręgosłupa albo mięśni. Naprawdę nie warto ryzykować – kolejki do lekarza i na rehabilitację są naprawdę długie, a terminy odległe. Lepiej wykorzystać sprzęt, który stworzono dokładnie po to, aby rozwiązywać takie problemy. A tak się składa, że w naszej firmie przeprowadzkowej Złotnicki mamy schodołaz towarowy.

Schody – wyzwanie w czasie przeprowadzki

Jak działa schodołaz?

Schodołaz jest mobilnym urządzeniem służącym do bezpiecznego transportowania ciężkich i nieporęcznych sprzętów, maszyn i urządzeń po schodach. Szczególne zastosowanie ma w budynkach, czy pomieszczeniach, w których nie ma wind. Udźwig naszego schodołazu towarowego wynosi maksymalnie 500 kg dla pojedynczego załadunku. To naprawdę dużo – pozwala to przenosić bez problemu lodówki, szafy, kasy pancerne.

Urządzenie przypomina normalny wózek transportowy (i w sumie tak też może działać), ale ma dodatkowe “magiczne” podpórki, które włącza się przy wnoszeniu pakunków i znoszeniu ich ze schodów.

Zamiast wciągać na siłę wózek po schodach w górę, specjalne podpory “robią krok” o stopień wyżej, dzięki czemu wózek ma punkt oparcia i nie trzeba się siłować z wnoszeniem paczek schodek po schodku. Podobnie działa to w drugą stronę, gdy rzeczy są znoszone ze schodów. Podpory ustawiają się na stopniu poniżej wózka, przez co rzeczy są bezpiecznie znoszone krok po kroku.

Sprawnie i szybko

Wykorzystanie schodołaza znacznie przyspiesza całą przeprowadzkę. Raz, dwa i ciężkie rzeczy są wtaszczone na górę po schodach albo wyniesione na dół. Gdy zależy Ci na czasie, gdy chcesz, żeby przeprowadzka firmy, czy przeprowadzka mieszkania przebiegła sprawnie, bez opóźnień i bez niespodzianek, wybierz specjalistyczną firmę przeprowadzkową. 

Postaw na tych, którzy mają odpowiedni sprzęt do tego, aby przenieść maszyny, sejfy, urządzenia z Twojej firmy. 

Wybierz tych, którzy wiedzą, jak przenieść ciężki fortepian, starą szafę czy łóżko z mieszkania. 

Fachowa firma, taka jak Złotnicki, dba o kompleksową przeprowadzkę. Zależy nam na tym, aby cały proces przebiegał sprawnie, dlatego wykorzystujemy schodołazy, aby transport góra-dół po schodach, był szybki i bezpieczny. Jako rzetelna firma dbamy też o zdrowie pracowników – dzięki schodołazowi minimalizujemy ryzyko kontuzji w czasie przeprowadzki.