Ile kosztuje przeprowadzka — cennik

Ile kosztuje przeprowadzka — cennik

Można uogólnić i powiedzieć, że ile firm przeprowadzkowych na rynku, tyle sposobów na wycenę usługi. I jest to prawda, każdy kieruje się bowiem własnymi wytycznymi.

W firmie przeprowadzkowej Złotnicki wytyczne do wyceny usługi przeprowadzki są czytelne i przejrzyste. Każdy klient, czy to przeprowadzka firmy, czy osób prywatnych, przed przystąpieniem do usługi wie, ile kosztuje przeprowadzka i za co w ramach niej płaci.

Co kształtuje cennik przeprowadzki

Na cenę usługi wpływ ma kilka zasadniczych zmiennych, bo wiadomo – jeden transport różni się od drugiego. Dlatego nie można z góry, bez odpowiedniego rozeznania powiedzieć, ile będzie kosztowała przeprowadzka. Należy wykonać rozpoznanie i wycenić poszczególne elementy, dopiero wtedy można kompleksowo wycenić usługę.

Odległość między miejscami transportu

Odległość pomiędzy miejscami przeprowadzki jest jednym z głównych elementów mających wpływ na cenę usługi. Jeśli decydujesz się na zatrudnienie firmy przeprowadzkowej, specjalista przy wyliczaniu opłaty weźmie pod uwagę odległość między miejscowościami czy dzielnicami danego miasta.

Logiczne przecież, że inna wycena będzie w granicach jednego miasta, inna cena wyjdzie za przeprowadzkę z Łodzi do Warszawy, a jeszcze inna za transport z Polski do Szkocji. Odległość, albo inaczej – liczba kilometrów to jeden z podstawowych czynników, które wpływają na cennik przeprowadzki.

Ile kosztuje przeprowadzka — cennik

Środki transportu

W firmie przeprowadzkowej Złotnicki jesteśmy otwarci na każde wyzwanie. Możemy zrealizować bezmała każde zadanie postawione przez naszych klientów. Przy wycenie przeprowadzki na pewno weźmiemy pod uwagę to, ile i jakich środków transportu będziemy musieli użyć, żeby bezpiecznie przewieźć Twoje mienie w nowe miejsce. Czy wystarczy mały samochód bagażowy, czy może 2-3 takie auta albo jedno naprawdę duże? Wszystko będzie zależeć od tego, ile rzeczy jest do przewiezienia i ile osób musi się tym zająć.

Ludzie

Bez sprawnie zorganizowanej ekipy żadna praca się nie powiedzie. Tym bardziej przeprowadzka. To na barkach ludzi przenoszone są fortepiany, sofy, kredensy… Od sprawności tej ekipy zależy bardzo dużo. Dlatego w naszej firmie stawiamy na profesjonalistów. To oni decydują, jaka liczba osób jest niezbędna do zrealizowania Twojej przeprowadzki. A od tego czy będzie to 5, czy 50 osób, zależy także cena za usługę.

Budynek

Kolejnym z ważnych czynników, które mają wpływ na cenę, są budynki, z których i do których będzie realizowana przeprowadzka. Specjalista dokonujący wyceny dopyta, ile jest pięter w miejscu, z którego się wyprowadzasz i w miejscu, do którego się przenosisz, czy jest winda, jak szeroka jest klatka schodowa. Na cenę przeprowadzki wpływ ma m.in. to, z którego piętra mają być wyniesione rzeczy i meble i na którą kondygnację trzeba je będzie później wnosić.

Mienie

Wycena uzależniona będzie również od ilości rzeczy, które są do przewiezienia. Na wizji przed przeprowadzką zweryfikujemy, ile kartonowych pudeł potrzebnych będzie do spakowania dobytku. Pracownik oceni również rozmiary mebli i innych przewożonych rzeczy. Inaczej transportuje się zabytkowy fortepian, czy szafę gdańską, a inaczej współczesne lekkie meble, które można rozłożyć na części.

Rośliny i zwierzęta

Rośliny i zwierzęta zwykle nie stanowią większego problemu przy przeprowadzce. Rośliny doniczkowe zazwyczaj pakuje się do pudeł, a zwierzęta właściciele zabierają we własnym zakresie. Ale nie każdy w domu ma małą paprotkę, czy Yorka, którego można schować do torebki.

Zdarzają się takie przeprowadzki, w których rośliny i zwierzęta stanowią największe wyzwanie. W takich wydarzeniach czujemy się doskonale. Poradzimy sobie z nawet najbardziej skomplikowanym wyzwaniem, a pracownik naszej firmy fachowo poinformuje, jaka będzie cena za taką usługę.

Przygotowanie to podstawa

Nie sposób przewidzieć wszystkiego, ale cenne doświadczenie firmy Złotnicki zdobyte przez lata działania na rynku przeprowadzek, pozwala nam wyjść obronną ręką z wielu sytuacji. Nie boimy się żadnych wyzwań i każdemu z nich stawiamy czoło. Dlatego tak ważne jest poinformowanie o szczegółach związanych z przeprowadzką, zanim do niej przystąpimy. To zdecydowanie pomoże w dokładnym oszacowaniu ceny za przeprowadzkę i pozwoli uniknąć zbędnych zawirowań i niespodzianek.