Pudło kartonowe — niezbędnik każdej przeprowadzki

Pudło kartonowe — niezbędnik każdej przeprowadzki

Większości z nas przeprowadzka kojarzy się mnóstwem spraw do załatwienia. Najlepiej, żeby wszystko poszło sprawnie, zgodnie z planem i bez nieprzyjemnych przygód. Dobrze zorganizowana przeprowadzka, to dobrze spakowane rzeczy. W tym najlepiej sprawdzają się pudła kartonowe. 

Nie ma przecież nic gorszego niż sytuacja, gdy podczas pakowania zaczyna brakować kartonowych pudeł. Wtedy zupełnie niepotrzebnie wpadamy w złość, a wiadomo, że nerwy nie są dobrym doradcą. Warto więc zaopatrzyć się w taką liczbę kartonów, w których bezpiecznie można spakować zawartość całego domu.

Czy firma przeprowadzkowa zapewnia pudła kartonowe?

Bez względu na to czy do przeprowadzki szykujesz kawalerkę, duże mieszkanie, czy też dom, istotne jest oszacowanie ilości rzeczy, które masz do zapakowania i przewiezienia. Oczywiście możesz działać na własną rękę i gromadzić wcześniej pudła kartonowe potrzebne do przeprowadzki. Ryzyko jest jednak takie, że będzie ich albo za mało, albo że będą kiepskiej jakości.

Inną metodą jest zatrudnienie profesjonalnej firmy przeprowadzkowej. Jeśli zdecydujesz się na przeprowadzkę z firmą Złotnicki, nasi pracownicy pomogą Ci przejść przez ten cały proces, od początku do końca.

Pierwsze co musimy w takiej sytuacji zrobić, to oszacować liczbę rzeczy, które masz do przetransportowania. W tym zadaniu wesprze Cię pracownik naszej firmy, który jeśli będzie taka potrzeba, odwiedzi Was przed planowaną przeprowadzką, omówi z Wami sposób realizacji przeprowadzki i oszacuje liczbę pudeł kartonowych niezbędnych do spakowania Waszego majątku.

Nie musicie obawiać się o to, co się stanie, jeśli jednak pudeł kartonowych zacznie brakować. Jeśli zdarzy się tak sytuacja, że wstępnie niedoszacowaliśmy liczby rzeczy koniecznych do spakowania, zapewnimy Wam taką liczbę pudeł kartonowych, która będzie wystarczająca do spakowania pozostałych rzeczy. Warto pamiętać, że pracownicy Złotnicki Przeprowadzki zawsze pozostają do Waszej dyspozycji i nie zostawią Was z nierozwiązanymi problemami.

Pudła kartonowe

Jak pakować rzeczy do pudeł kartonowych?

Wydawać się może, że to bez znaczenia. Przecież pudła to pudła, a rzeczy to rzeczy. Nic bardziej mylnego. Istnieje kilka zasad, którymi należy się kierować przy pakowaniu pudeł kartonowych. Warto jeszcze pamiętać, że pudła kartonowe to nie wszystko. Niezbędna będzie jeszcze taśma klejąca, strecz oraz folia bąbelkowa. Wszystko dostarcza nasza firma przeprowadzkowa Złotnicki – kompleksowa przeprowadzka do u nas standard.

  1. Najważniejsza rzecz, od której należy zacząć pakowanie, jest pogrupowanie rzeczy na kategorie np. zabawki, ubrania, książki, bibeloty, szkło i porcelana, elektronika, sprzęt AGD itd.
  2. Warto pamiętać, żeby do jednego pudła pakować rzeczy z tej samej kategorii.
  3. Warto również każdy karton zabezpieczyć od spodu mocną taśmą klejącą.
  4. Każdy karton należy szczegółowo opisać, co się w nim znajduje i dodatkowo można wskazać, do którego pomieszczenia należy go zanieść w nowym domu. Jeśli w kartonie znajdują się szkło, porcelana czy inne delikatne rzeczy, należy pamiętać, żeby w odpowiedni sposób taki karton oznakować. Będzie to informacja dla firmy przeprowadzkowej, że z tym kartonem obchodzić się delikatnie i żeby nie postawić na nim czegoś ciężkiego.
  5. Najtrudniejsze do pakowania jest szkło i porcelana. Warto dobrze zabezpieczyć każdą rzecz z osobna. Można również mniejsze rzeczy schować do większych. Jednak zawsze należy je zabezpieczyć papierem lub folią. Należy pamiętać, żeby cięższe szkło pakować na spodzie kartonu, lżejsze na wierzchu.
  6. Pakowanie książek jest znacznie prostsze niż szkła. Pamiętać jednak trzeba, że trzeba je kłaść na płasko. Zminimalizuje się wtedy ryzyko zagniecenia rogów. Książki zwykle są bardzo ciężkie. Warto nie obciążać takiego kartony, będzie łatwiej go przenieść. Mniejsze będzie też prawdopodobieństwo rozdarcia pudła.
  7. Ubrania również można pakować do pudeł kartonowych, ale sprawdzą się do tego również worki foliowe, walizki, czy torby, które zazwyczaj są w domu.
  8. Sprzęt elektroniczny warto przewozić w oryginalnych opakowaniach. Jeśli ich nie masz, nie stanowi to żadnego problemu. Możesz go zapakować do pudeł kartonowych dostarczonych przez naszą firmę przeprowadzkową.

Teraz wkraczają profesjonaliści. Są dodatkowo wyposażeni w folię bąbelkową, strecz i taśmę. Jeśli zauważą, że cokolwiek może być źle zabezpieczone, poprawią to na miejscu. Zapakują samochód zgodnie z zasadami dotyczącymi pakowania. O nic nie musicie się już martwić. Firma przeprowadzkowa taka jak Złotnicki bezpiecznie przewiezie Wasze mienie do nowego miejsca zamieszkania. Gwarantujemy to !

Jeśli czeka Was przeprowadzka i nie wiecie, jak się za nią zabrać, zapraszamy do kontaktu. Pracownicy naszej firmy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania i rozwieją wątpliwości dotyczące Waszej przeprowadzki.