Co wpływa na cenę przeprowadzki

Co wpływa na cenę przeprowadzki

Co wpływa na cenę przeprowadzki? To pytania pewnie wiruje w głowie każdej osoby, która ma przed sobą takie wyzwanie. Jak łatwo się domyślić, nie ma jednej żelaznej odpowiedzi, bo przeprowadzka przeprowadzce nierówna. Postaramy się pokazać, co wpływa na koszt usługi firmy przeprowadzkowej.

Koszt przeprowadzki jest uzależniony od kilku czynników, gdyż oczywiste jest, że jeden rodzaj transportu różni się od innego. Z tego powodu niemożliwe jest wcześniejsze określenie kosztów związanych z przeprowadzką bez odpowiedniego zbadania sytuacji. Jeśli ktoś bez weryfikacji mówi ci, że taka usługa będzie kosztować X zł (zwykle bardzo mało – wow, co za okazja!), to bądź czujny. Zwykle taka sytuacja kończy się tym, że po usłudze trzeba dopłacać jakieś horrendalne kwoty, których nie przewidziałeś, bo nikt cię nie uprzedził albo celowo zataił.

Powiedzmy to jasno i wyraźnie – przed podaniem ceny konieczne jest przeprowadzenie rozpoznania oraz oszacowanie poszczególnych elementów, aby móc kompleksowo wycenić usługę. Tak właśnie działamy w naszej firmie Złotnicki – nie rzucamy słów na wiatr, tylko przed określeniem ceny za usługę przystępujemy do gruntownej analizy. Niezależnie od tego, czy to przeprowadzka prywatna z miasta do miasta, czy też przeprowadzka firmy – zawsze działamy fair wobec klienta.

Przeprowadzka mieszkania – co wpływa na cenę?

Każdy, kto choć raz przeprowadzał się z całym dobytkiem, wie, że przeprowadzka może być koszmarem. Ale jest na to sposób! Wykonanie zlecenia przez profesjonalną firmę przeprowadzkową. 

Od czego zależy cena takiej usługi?

Choćby od tego, czy przeprowadzamy jedno-, czy trzypokojowe mieszkanie. Wiadomo, im więcej mebli do wyniesienia, załadunku i rozładunku, tym dłużej trwa cała operacja. Na cenę przeprowadzki wpływają także gabaryty przewożonych rzeczy i mebli – czym innym jest przewóz fotela, ba, nawet transport lodówki, a czym innym jest transport pianina czy fortepianu albo przewiezienie zabytkowej szafy. Transport mebli ma niebagatelne znaczenie, podobnie jak ilość zużytych kartonów, folii bąbelkowej czy taśmy pakowej do zabezpieczenia przewożonych rzeczy.

W przypadku mieszkać ważna jest też obecność windy w budynku oraz to, czy trzeba używać schodołazu. Istotna jest też odległość z punktu A (dotychczasowe miejsce zamieszkania) do punktu B (docelowe miejsce zamieszkania). Przeprowadzka Łódź – Kraków to droższa sprawa niż transport w obrębie jednej dzielnicy. Przeprowadzki zagraniczne to już zupełnie inna kategoria.

Przeprowadzka firm – cena za usługę

Firmy też się przenoszą, a firmowe przeprowadzki bywają bardziej skomplikowane niż te prywatne. Trzeba wszystko tak zorganizować, aby zminimalizować ryzyko przestojów. I tu znowu rozwiązaniem jest firma przeprowadzkowa.

Co wpływa na koszt przeprowadzki firmy?

Tu też liczy się ilość rzeczy do przewiezienia, ale także wartość mienia. Często firmy posiadają specjalistyczny sprzęt, który trzeba przetransportować do nowej lokalizacji. Na cenę usługi wpływa także to, czy sprzęt wymaga demontażu i montażu w miejscu docelowym. A relokacja maszyn i linii produkcyjnych to naprawdę duże wyzwanie!

W przypadku przeprowadzki biura znaczenie będzie mieć ilość stanowisk pracy/pomieszczeń. Im więcej biurek, szaf, regałów, krzeseł, tym przeprowadzka będzie bardziej kosztowna. Oczywiście tu także liczy się zapakowanie całego wyposażenia w kartony czy folię, aby nic nie uszkodziło się w trakcie transportu. 

Czy wybrać specjalistyczną firmę? 

Na pierwszy rzut oka możesz mieć obiekcje i może ci się wydawać, że to „niepotrzebny” koszt. Trzeba jednak rozważyć jedną, ale to kluczową rzecz: czy wynajęcie firmy przeprowadzkowej i zapłacenie za usługę nie jest ostatecznie tańsze niż transport własnym sumptem. 

Czy stać cię na „zamknięcie” firmy na kilka dni i postój? Czy masz siły na pakowanie wszystkiego samodzielnie, dźwiganie i przewożenie dobytku swoim własnym autem? Czy to w ogóle możliwe!?

Przecież robienie wszystkiego samodzielnie jedynie wydłuża czas przeprowadzki, zamiast ją usprawnić.

Przeprowadzka z firmą to inwestycja wymagająca gruntownego planowania i przygotowania. Jednak może okazać się jedyną sensowną opcją. Zlecenie tej usługi specjalistycznej firmie pozwala na skuteczne zaplanowanie procesu przewiezienia mebli, sprzętu i dokumentów, a także na zabezpieczenie ich podczas transportu.

Warto zwrócić się do profesjonalnej firmy przeprowadzkowej, ponieważ w takim przypadku mamy pewność, że usługa zostanie wykonana sprawnie i bez uszczerbku dla wartościowych elementów wyposażenia. Rozważając przeprowadzkę, warto skorzystać z doświadczonych firm przeprowadzkowych, które pomogą w skutecznym zaplanowaniu całego procesu, co wpłynie na sukces całej operacji. Istotnym czynnikiem dla profesjonalnych firm przeprowadzkowych jest wyposażenie i flota pojazdów, dostosowana w pełni do wymagań każdego indywidualnego klienta.

Co wpływa na ostateczny koszt usług firmy przeprowadzkowej?

Mamy nadzieję, że wyjaśniliśmy, że nie ma możliwości, aby istniał jeden, stały cennik przeprowadzki. Ostateczny koszt usług firmy przeprowadzkowej zależy od bardzo wielu czynników. Pierwszym z nich jest zakres prac, który w dużej mierze wpływa na cenę przeprowadzki. Im więcej zadań zostanie powierzonych specjalistycznej firmie, tym wyższy koszt usługi. Dodatkowo należy uwzględnić ilość rzeczy, które mają być przetransportowane, bowiem pakowanie rzeczy, załadunek, rozładunek czy możliwość użycia windy wpływają na ostateczny koszt. Kolejnym aspektem jest odległość między miejscem załadunku a miejscem docelowym. Przeprowadzka z firmą przeprowadzkową z dużego miasta do innego kraju z pewnością będzie kosztować więcej niż ta sama usługa w obrębie jednej miejscowości.

W Złotnicki Przeprowadzki uważamy, że wycena kosztów usługi powinna być dokładna i transparentna, uwzględniając wszystkie wymienione czynniki. Dlatego, gdy wybierasz nas, nie kupujesz kota w worku. 

Wycenę przeprowadzki robimy tak samo rzetelnie, jak samą usługę. Czy przeprowadzasz się do nowego miasta, czy też twoja firma przenosi się do nowego lokum – bez różnicy – w firmie Złotnicki dostaniesz indywidualną wycenę przeprowadzki. Jesteśmy pewni, że Cię przekonamy i zdecydujesz się skorzystać z pomocy specjalistów.