Przechowywanie rzeczy w czasie przeprowadzki

Przechowywanie rzeczy w czasie przeprowadzki

Przeprowadzka to zawsze duże wyzwanie, stresujące i męczące. Wielu osobom sen z powiek spędza koszmar, jakim jest przechowywanie rzeczy. No bo gdzie to wszystko trzymać!? Nie zawsze mamy wystarczająco dużo miejsca w nowym domu lub mieszkaniu, aby pomieścić wszystko, co chcemy zabrać ze sobą, a przynajmniej nie od razu. Może gdy już wszystko będzie gotowe, to wówczas się to jakoś pomieści, ale teraz!? 

Co zrobić w takiej sytuacji? Gdzie znaleźć taki pojemny „schowek” ? Oto kilka sposobów na magazynowanie rzeczy w czasie przeprowadzki.

Wynajmij magazyn

To najprostsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie, jeśli chcesz/musisz przechować swoje rzeczy. Poszukaj w swoim mieście firmy, która oferuje magazynowanie mebli i mienia

Jak wygląda taka usługa? Zazwyczaj płacisz za metr kwadratowy magazynu, w którym możesz śmiało przechowywać swoje rzeczy, meble, kartony, pudła itd. Plusem magazynowania rzeczy i mebli w wyspecjalizowanych miejscach jest to, że pozostawiony dobytek jest chroniony. Niemniej warto sprawdzić warunki umowy i zabezpieczenia magazynu przed kradzieżą lub uszkodzeniem. Dobra firma ma stosowne ubezpieczenie.

Gdzie szukać takich magazynów? Jeśli zlecisz przeprowadzkę firmie przeprowadzkowej, to zapytaj, czy mają taką usług w swojej ofercie. Duże i sprawdzone firmy przeprowadzkowe zapewniają takie przechowalnie mebli i rzeczy w swoich magazynach.

Skorzystaj z usługi magazynowania samoobsługowego

To podobne do wynajmu magazynu, ale z kilkoma różnicami. Po pierwsze, tzw. self storage to zazwyczaj mniejsze kontenery lub boxy, które możesz wynająć na krótki czas. Po drugie, często nie masz do nich stałego dostępu, tylko musisz umówić się na odbiór, choć ostatnio można znaleźć na rynku także takie kontenery, do których masz dostęp 24 godziny na dobę. Minusem takiego rozwiązania są na pewno „gabaryty”. Te kontenery pomieszczą pudła i kartony, ale czy schowasz tam zabytkową szafę po babci? Wątpliwe.

Oddaj rzeczy „pod opiekę” znajomych lub rodziny

To najtańszy sposób na magazynowanie rzeczy w czasie przeprowadzki, ale nie najłatwiejszy. Jeśli masz kogoś zaufanego, kto ma wolne miejsce w domu lub garażu (to główny problem) i zgodzi się przechować twoje rzeczy za darmo, to masz szczęście. Nie każdy znajomy będzie chciał wziąć odpowiedzialność za twoje rzeczy. Pamiętaj jednak, że nie masz żadnej gwarancji, że twoje rzeczy będą bezpieczne i nieuszkodzone – nikt przecież nie wykupi dodatkowej polisy, żeby chronić twoją sofę, która będzie stała u cioci w garażu. Musisz też liczyć się z tym, że znajomy lub rodzina może zmienić zdanie i poprosić cię o zabranie swoich rzeczy wcześniej niż planowałeś.

Niepotrzebne rzeczy

Przejrzyj swoje rzeczy, przeanalizuj, co faktycznie jest ci jeszcze potrzebne i zdecyduj, czego możesz się pozbyć. Sprzedaj swoje rzeczy na portalach ogłoszeniowych albo oddaj je do organizacji charytatywnych. Zyskasz więcej przestrzeni i trochę pieniędzy, to chyba dobry ruch, prawda?

Jak widzisz, są różne sposoby na przechowywanie mebli i rzeczy w czasie przeprowadzki. Ba, z przechowalni możesz przecież korzystać także wówczas, gdy masz w domu duży remont. Wybierz więc ten sposób, który najlepiej pasuje do twoich potrzeb. I pamiętaj, że oprócz powierzchni liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo, dlatego dopytaj, czy pozostawione mienie jest ubezpieczone.