Przenoszenie maszyn – minimalizacja przestojów
Strona główna » Przenoszenie maszyn – minimalizacja przestojów
Przenoszenie maszyn – minimalizacja przestojów
Maszyny to niezbędny element w wielu firmach produkcyjnych. Jak zorganizować relokacje maszyn, by nie było przestojów w produkcji, a tym samym strat dla przedsiębiorstwa?
Maszyny są ważnym elementem każdego procesu produkcyjnego. Wie to każdy, kto pamięta czasy, gdy wiele prac musieli wykonywać ludzie, a teraz mogą to zrobić maszyny, które pozwalają na bardziej wydajną, wysokonakładową produkcję.
Jeśli jednak te maszyny lub linie produkcyjne ulegną awarii i zaczną działać nieprawidłowo, może to spowodować znaczne przestoje, które prowadzą do utraty zysków lub nawet całkowitego zatrzymania działalności.
Podobna sytuacja, choć to nie awaria, ma miejsce, gdy trzeba relokować maszyny – z punktu A do punktu B, np. gdy zakład produkcyjny zmienia swoją siedzibę. Trzeba powiedzieć STOP, wyłączyć je, przewieźć, znowu włączyć. Jak zorganizować sprawne przenoszenie maszyn i zminimalizować przestoje?
Rozwiązanie jest jedno: trzeba do relokacji maszyn wynająć specjalistyczną firmę, która zajmuje się przenoszeniem mienia, transportem i przeprowadzkami.
Przemieszczanie maszyn z firmą od relokacji
Relokacja maszyn to złożony proces, który wymaga starannego planowania i dbałości o szczegóły, aby produkcja przebiegała bez większych zakłóceń i opóźnień. W całej tej operacji muszą współgrać ze sobą różne osoby m.in. technicy, inżynierowie i firma przenosząca maszyny. Bo proces musi być zaplanowany na tip-top.
Przeniesienie maszyn z jednego obiektu do drugiego jest trudnym zadaniem, ale firma specjalizująca się w relokacji maszyną wie, jak zarządzać całą przeprowadzką od początku do końca. Zajmą się zabezpieczeniem, pakowaniem i transportem wszystkich maszyn, jak również demontażem i ponownym montażem wszelkich niezbędnych komponentów.
To skomplikowane zadanie, które wymaga wykwalifikowanej siły roboczej, wiedzy przemysłowej oraz specjalistycznego transportu maszyn.
Jak uniknąć opóźnień przy relokowaniu firmowych maszyn?
Każda osoba, która zarządza firmą produkcyjną, wie, jak ważna jest płynność w działaniu. W wielu branżach pracują maszyny, których wyłączenie i ponowny rozruch to gigantyczna operacja, a przy tym ogromny koszt. Jak zatem zorganizować przeprowadzkę firmy i przenoszenie maszyn? Przecież żadna firma nie chce ponosić dodatkowych kosztów wynikających z przestoju. Inna sprawa, ale równie ważna to złożenie/rozłożenie maszyn i ich zabezpieczenie. Każdy błąd, każde niedopatrzenie może skutkować uszkodzeniami, a w konsekwencji awarią, co oznacza wyłączenie maszyn produkcyjnych na dłuższy czas.
Jeśli więc zarządzasz firmą, która przygotowuje się do przeprowadzki i przenoszenia maszyn, masz do rozważenia tak naprawdę dwa rozwiązania. Pierwsze – „Jakoś damy radę, będzie na pewno taniej” i drugie – „Wynajmijmy do tego specjalistów”.
Czy zdecydujesz się na relokację maszyn własnym sumptem? Jesteś pewien, że wszystko zostanie przetransportowane bez najmniejszych uszkodzeń, sprawnie i na czas? Jeden maleńki błąd i te „teoretyczne” oszczędności mogą okazać się stratą liczoną w dziesiątkach czy setkach tysięcy złotych.
Może więc lepiej zdać się na fachowców? Jak myślisz?