3 najtrudniejsze sprawy w czasie przeprowadzki

3 najtrudniejsze sprawy w czasie przeprowadzki

Przeprowadzka to dla większości osób stresujące doświadczenie, a dzień przeprowadzki może spędzać sen z powiek. Bez względu na to, czy zmieniamy miejsce zamieszkania ze względów zawodowych, czy rodzinnych, proces przeprowadzki zawsze wiąże się z trudnościami. To samo dotyczy przeprowadzki firm – od jej sprawnego przeprowadzenia zależy to, jak szybko wrócimy do prowadzenia działalności. Dlatego przedstawiamy Wam 3 sprawy, 3 kluczowe obszar, nad którymi trzeba zapanować podczas przeprowadzki.

Czy organizacja przeprowadzki to tylko transport?

Transport to jedna z najważniejszych kwestii podczas przeprowadzki. Gdy przenosimy się z miasta do miasta, z dzielnicy do dzielnicy, konieczne jest posiadanie środka transportu, który pomieści wszystkie rzeczy tj. meble, kwiaty, ubrania, zabawki, rodowe porcelany i inne bibeloty. W przypadku mniejszych przeprowadzek zazwyczaj wystarczy wynająć mały samochód dostawczy, ale w przypadku większych może okazać się, że potrzebny jest transport większą ciężarówką. 

A zmiana siedziby firmy? Oczywiście wszystko zależy od ilości biurek, szafek czy sprzętu, ale odpowiedni transport to podstawa, by przewieźć bezpiecznie do nowego miejsca meble, komputery, skanery itd. itd.

Jak to wszystko zapakować?

Drugą kwestią, bez której tak naprawdę nie ma co zaczynać przeprowadzki, jest organizacja pakowania i zabezpieczenia różnych rzeczy. Każdy, kto choć raz się z tym mierzył, wie, że wiąże się to z niemałymi trudnościami. Aby uniknąć problemów związanych z pakowaniem, warto zastanowić się nad sposobem przechowywania przedmiotów. Należy przemyśleć, od czego zacząć pakowanie i jak zabezpieczyć np. meble czy sprzęt rtv.

Niektóre rzeczy można spakować w kartony, ale dla innych lepsze będą plastikowe pudełka, folie lub torby. Ważne jest również oznakowanie pudełek i toreb, aby wiedzieć, co znajduje się w środku, co pozwoli później uniknąć niepotrzebnego bałaganu przy rozpakowywaniu. Trzeba też pamiętać, że nie wszystkie przedmioty mogą być pakowane w jedno pudełko, np. szkło i ceramika powinny być spakowane osobno, a mocna taśma  i folia bąbelkowa zabezpieczą dobytek poukładany w pudłach kartonowych.

Przeprowadzka nie musi być czasochłonna

„Czas to pieniądz” mówi przysłowie, a przygotowanie się do przeprowadzki i sama przenosiny to także trudność związana z organizacją czasu. Dlatego ci bardziej zapobiegliwi przygotowują się do tego procesu nawet miesiące przed całą operacją. Dobre przygotowanie do przeprowadzki może być kluczem do sukcesu. Zastanów się, jak długo będzie trwać cały proces i jakie czynności trzeba wykonać w poszczególnych dniach, ułóż kolejność działania i sekwencję zdarzeń.

Warto sporządzić checklistę, by starać się zapanować nad uciekającym czasem. W ten sposób łatwiej będzie zapanować nad procesem przeprowadzki i uniknąć stresu związanego z brakiem kontroli.

Jak radzić sobie z trudnościami podczas przeprowadzki?

Jak ogarnąć transport, pakowanie? Jak to zrobić w maksymalnie krótkim czasie? Są dwa rozwiązania:

  1. zaangażuj do tego całą rodzinę (w przypadku przeprowadzki do nowego mieszkania czy nowego domu) albo wszystkich pracowników (w przypadku przenoszenia firmy w nowe miejsce).
  2. wybierz fachowców, czyli firmę przeprowadzkową.

Rozwiązanie nr 1 może być ciut tańsze, choć wcale nie musi. Przecież będziesz musiał wynająć jakiś dostawczy samochód, by przewozić rzeczy. W pakowaniu rodzina może i pomoże, ale czy dacie radę znieść starą szafę? Czy pracownicy firmy będą chcieli zająć się przeprowadzką i dźwigać kartony z segregatorami albo biurka?

Pozostaje zatem opcja nr 2, czyli wynajęcie firmy przeprowadzkowej. W pierwszej kolejności ci profesjonaliści pomogą w załadunku i rozładunku oraz transporcie rzeczy. Możesz również skorzystać z usługi pakowania – pozwoli ci to nie zwariować. No ale przede wszystkim zaoszczędzisz bezcenny czas!

Zmiana adresu to proces, który wiąże się z wieloma trudnościami, ale trzeba pamiętać, że jest to moment dający nowe możliwości i otwierający drzwi do zmiany na lepsze. Ważne jest, aby przygotować się do niej odpowiednio wcześniej i zorganizować cały proces z wyprzedzeniem. To naprawdę nie musi być koszmar. Można zapanować nad przeprowadzką, trzeba tylko wiedzieć jak. A to z pewnością wie firma przeprowadzkowa.